Showing all 7 results


پرده آماده حریر چیست و چه کاربردی دارد؟ از این نوع پرده برای چه نوع سالن های پذیرایی می توان استفاده کرد و .... پرده یکی از ملزومات هر خانه است که نفش اساسی در دکوراسیون داخلی آن دارد. انتخاب نوع پرده از آن جایی دارای اهمیت است که زیبایی آن در روحیه ساکنان خانه تاثیرگذار است. علاوه بر این با انتخاب یک پرده خوب تا سال ها نیاز به تعویض پرده نخواهید داشت. یکی از بهترین گزینه هایی که برای خرید پرده پیش روی شما قرار دارد خرید پرده آماده حریر است. پرده آماده حریر یکی از محصولات پر طرفدار در بازار دکوراسیون داخلی است که به سبب ویژگی های مثبتی که دارد توانسته تبدیل به انتخاب اول خیلی ها در این بازار شود. در مطلبی که پیش روی شماست قصد داریم به معرفی پرده آماده حریر و همه ویژگی های مربوط به آن بپردازیم.

جنس پرده آماده حریر

جنس این پرده از حریر است. حریر یکی از پارچه های پر تقاضا در مد، پوشاک و همچنین دوخت پرده است. جنس این پارچه نرم، نازک، خنک و لطیف است و لمس آن حس خوبی به شما خواهد داد. پارچه حریر از ابریشم طبیعی و مصنوعی به دست می آید. پارچه حریر انواع مختلفی دارد. حریر ساده که یکی از پرطرفدارترین انواع حریر است دارای ظاهری بی نظیر است که وقتی نور خورشید به آن می تابد می درخشد. این زیبایی باعث شده است که آن را برای پرده اتاق خواب و سالن پذیرایی انتخابی درست بدانند. حریر نخ یکی دیگر از انواع حریر است که به خاطر داشتن جنس پنبه ای زود چروک می شود. حریر نخ بیشتر برای دوخت شال و روسری مورد استفاده قرار می گیرد. کرپ حریر، کرپ حریر فویل دار، حریر طرح دار، حریر ارگانزا و حریر ساتن از انواع دیگر پارچه حریر هستند.

ویژگی های پرده آماده حریر

پارچه حریر هم مثل هر نوع پارچه دیگری دارای ویژگی های مثبت و منفی است. یکی از ویژگی های منفی درباره پارچه حریر این است که در تماس با چربی زود دچار لک و تغییر رنگ شود. پارچه های حریر بر خلاف کتان نسبت به تابش نور مستقیم آفتاب حساس هستند به همین خاطر لازم است که پشت آن حتما استر نصب شود. یکی از ویژگی های مثبت پرده آماده حریر لطافت و زیبایی آن است. درخشندگی که این پرده به خانه شما می دهد بی نظیر است. طرح و نقش های پرده آماده حریر بسیار متنوع می باشد و دست شما برای انتخاب از میان این طرح ها باز است. پارچه حریر نور را از خود تا حدود زیادی عبور می دهد این که این ویژگی مثبت است یا منفی بستگی به این دارد که مصرف کننده شخص نور دوستی هست یا خیر. پرده حریر به گونه ای است که از بیرون می توان داخل خانه را دید به همین خاطر بهتر است برای حفظ حریم خصوصی حتما از استر در پشت آن استفاده کنید. یکی از مزیت هایی که مدل های مختلف پرده آماده حریر دارند این است که می توانید مورد مناسب برای هر طرح و دکوراسیونی را در میان مدل های مختلف آن پیدا کنید. تناسبی که مدل های مختلف حریر دارند و جلایی که پس از برخورد نور به خانه می دهند باعث می شود دیگر اجزای دکوراسیون داخلی خانه نیز بیشتر به چشم بیایند و خانه زیباتر به نظر برسد. پرده آماده حریر می تواند به عنوان پرده نشیمن، پذیرایی، پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه استفاده شود. اگر مدل کریستالی را در اتاق های کوچک نصب کنید فضا را بزرگ تر از چیزی که هست نشان می دهند.

انواع پرده آماده حریر

پرده آماده حریر انواع مختلفی دارد. یکی از انواع این پرده، حریر شیشه ای است. حریر شیشه ای نازک ترین پارچه پرده ای است که مقدار زیادی از نور را از خود عبور می دهد و می توان پشت آن را دید. حریر ساده نیز یکی دیگر از انواع پرده است که نازک می باشد و از دید بیرونی چندان جلوگیری نمی کند. حریر درخشنده یا شاین یکی دیگر از انواع پرده آماده حریر است که سطح درخشنده ای دارد و نور از آن به زیبایی عبور می کند. این حریر هم ضخیم نیست. پرده آماده حریر آبرنگی از نوعی پارچه است که دارای دو یا چند رنگ می باشد. حریر آبرنگی نسبت به مدل های ساده، شیشه ای و شاین ضخیم تر است و دید بیرونی آن از مدل های یاد شده کمتر می باشد. پرده درست شده از پارچه حریر نازلی یکی از انواع محبوب پرده آماده حریر است. این پرده بافتی چهارخانه دارد و ضخامت آن از تمام مدل هایی که تاکنون به آن ها اشاره کردیم بیشتر است و دید بیرونی آن کمتر از همه آن هاست. حریر برای پنجره های کوتاه آپارتمانی یکی از جدیدترین انواع پرده های حریر می باشد که اخیرا خیلی پر طرفدار شده است. این مدل شامل پرده حریر ساده و کوتاه است که هم می توان با آستر و هم بدون آستر آن را نصب کرد.

قیمت پرده آماده حریر

در مقایسه با انواع پرده ها، قیمت پرده آماده حریر از بقیه ارزان تر و مناسب تر است. کیفیت پارچه، کیفیت دوخت و نوع پارچه روی قیمت پرده ای که خریداری می کنید تاثیرگذار است. پرده حریر گلدار به طور اندکی از حریر ساده گرانتر است ولی بعضی حریرهای ساده از چنان کیفیتی برخوردار هستند که قیمت آن ها از مدل های معمولی حریرهای گلدار بیشتر است. قیمت پرده آماده حریر شاین از نوع ساده آن گران تر و با حریر گلدار تقریبا برابر است. مقدار ثبات حریرهای رنگی که در معرض نور هستند موضوعی است که روی قیمت آن ها تاثیرگذار است. پارچه های با کیفیت تر تاثیرپذیری کمتری از نور دارند.

خرید پرده آماده حریر

خرید پرده آماده حریر را به شیوه اینترنتی، حضوری و تلفنی می توانید انجام دهید. می توانید پیش از خرید سری به نمونه کار پرده آماده حریر بزنید و از میان ده ها مدل و نمونه کار مختلف آن را که احساس می کنید برازنده خانه شماست انتخاب کنید. برای خرید پرده آماده حریر می توانید از کسانی که در این کار تجربه بیشتری دارند مشاوره بگیرید تا بتوانید بهترین خرید ممکن را انجام دهید. بهتر است پیش از خرید پرده آماده حریر اندازه پنجره های خود را با دقت اندازه گیری کنید و هنگام خرید حتما آن را به فروشنده ارائه کنید تا کالایی که دریافت می کنید دقیقا مطابق با اندازه پنجره هایتان باشد.

سوالات متداول

پرده حریر برای چه فضایی مناسب است؟

پرده حریر برای اتاق هایی که دوست دارید نور بیشتری داشته باشند مناسب است. پرده آماده حریر همچنین برای اتاق عروس نیز استفاده می شود. پنجره های بزرگی که در دو طرفشان با پرده پانچی مخمل پوشیده شده است نیز از فضاهای خوب برای استفاده از این نوع پرده است.

دوخت پرده آماده حریر چگونه است؟

دوخت پرده آماده حریر به صورت پانچی است و برای نصب آن نیازی به گیره های قدیمی پرده نیست. این نوع دوخت هم زیبایی دارد و هم نصب آسان را بدنبال خواهد داشت.

پنل های پرده آماده حریر چه مقدار پنجره را می پوشانند؟

پرده های پانچی حداکثر تا 1 متر پنجره را می پوشانند. اگر پرده پرچین باشد 40 سانتی متر، اگر متوسط چین باشد 60 سانتی متر و اگر کم چین باشد 80 سانتی متر از پنجره را می پوشاند.