Showing 1–18 of 71 results

350,000 تومان
900,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
450,000 تومان
900,000 تومان

.

خرید پرده آماده بهتر است یا پرده سفارشی؟

پرده یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه است و به همین خاطر حساسیت روی انتخاب آن بالاست. وقتی صحبت از خرید پرده به میان می آید گزینه های زیادی روی میز قرار می گیرد که این تنوع ممکن است کار انتخاب پرده را پیچیده کند و آن را برای خریدار دشوار نماید. یکی از دو راهی هایی که پیش روی خریداران پرده وجود دارد این است که بین خرید پرده آماده و خرید پرده سفارشی کدام یک بهتر و به صرفه تر است. در این مطلب قرار است به این سوال مهم جواب بدهیم پس اگر شما هم بین این دو راهی قرار گرفته اید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

خرید پرده آماده یا سفارشی؟

برای این که به جواب این سوال دست پیدا کنیم باید ویژگی های مثبت و منفی هرکدام از این دو را مورد بررسی قرار دهیم اما پیش از آن بهتر است ابتدا تصمیمتان را برای این که چه مدل پرده ای خریداری کنید بگیرید. ما در این مطلب به این سوال یک پاسخ کلی خواهیم داد به همین خاطر توجه داشته باشید که ممکن است پاسخ سوال با توجه به شرایط شما و پرده ای که می خواهید خریداری کنید متفاوت باشد.

خرید پرده آماده چه مزیتی دارد؟

پرده آماده به پرده ای می گویند که از پیش ساخته و آماده شده و در قفسه های فروشگاه ها وجود دارد. این پرده ها با توجه به ابعاد و اندازه های معمول و استاندارد پنجره ها ساخته می شوند. این پرده ها دارای ویژگی های مثبتی هستند که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. برخی مدل های پرده آماده مثل پرده کرکره ای به خاطر این که به صورت عمده تولید می شوند و هزینه تولیدشان پایین است قیمت تمام شده مقرون به صرفه تری برای شما خواهند داشت. قیمت پرده آماده بسته به جنس پارچه پرده و مدل آن می تواند از پرده سفارشی مقرون به صرفه تر باشد. مزیت دیگر پرده آماده این است که به راحتی و خیلی زود می توانید آن ها را خریداری کنید چرا که در اکثر فروشگاه های پرده فروشی موجود هستند. اگر نیاز دارید که فورا پرده تهیه کنید این بهترین راه برای شماست. با توجه به طرح های متنوعی که در فروشگاه ها وجود دارند برای انتخاب طرح و رنگ نیز با مشکل روبه رو نخواهید شد. آخرین نکته درباره پرده آماده این است که این پرده ها برای خیلی از ابعاد پنجره ها از کوچک گرفته تا بزرگ موجود هستند و مشکلی در پیدا کردن سایز مورد نظر خود نخواهید داشت. می توانید با خیال راحت از داخل خانه با خرید اینترنتی پرده آماده مد نظر را در ابعادی که می خواهید سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

پرده سفارشی چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که پرده های سفارشی با اندازه گیری دقیق دوخته می شوند برای خانه های قدیمی مناسب هستند. معمولا در خانه های قدیمی قاب پنجره ها با اندازه پرده های از پیش ساخته مطابقت ندارند و نیاز به اندازه گیری دقیق و سفارش پرده خواهید داشت. در خرید پرده سفارشی می توانید طرح، چاپ، رنگ و جنس پارچه را خودتان انتخاب کنید و دستتان کاملا در این زمینه باز است. این موضوع برای کسانی اهمیت دارد که می خواهند پرده ای مطابق با سبک دکوراسیون داخلی خودشان خریداری کنند. هماهنگ بودن پرده با دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. پیدا کردن پرده های آماده برای پنجره هایی که حالت های خاص مثل قوص دار، دایره ای و... هستند کمی دشوار است. در حالی که به راحتی می توانید برای اینگونه پنجره ها پرده سفارشی متناسبشان را سفارش دهید.

نقطه ضعف پرده سفارشی

اگر قسمت مربوط به مزایای خرید پرده آماده را به خوبی خوانده باشید یکی از ویژگی ها این بود که این قیمت پرده آماده نسبت به پرده سفارشی ارزان تر است. این نکته در واقع نقطه ضعف پرده های سفارشی است. این پرده ها از آنجایی که مختص شما ساخته می شوند و ابعاد و اندازه آن ها کاملا دقیق است قیمت گران تری نسبت به پرده های پیش ساخته دارد. نکته منفی دیگری که درباره این پرده ها وجود دارد این است که سرعت آماده شدن آن ها زیاد است و به محض این که اراده کردید به دست شما نخواهد رسید و باید چند روز یا یک هفته صبر کنید تا آماده شود. در کل پرده سفارشی زمانی مناسب است که عجله ای برای خرید نداشته باشید و بخواهید هزینه بیشتری پرداخت کنید تا در عوض ابعاد و اندازه های دقیق تری عایدتان شود.

چه زمانی خرید پرده آماده بهتر است؟

خرید پرده آماده به طور کل گزینه خوب و انتخاب درستی است با این وجود برخی زمان ها انتخاب آن از همه نظر نسبت به پرده سفارشی بهتر است. وقتی خانه ای که قرار است پرده را برای آن خریداری کنید اجاره ای است به هردلیل قرار نیست به طور دائم آنجا اقامت داشته باشید، خرید پرده آماده بهتر از سفارشی است.

سوالات متداول

آیا جنس پرده آماده محدود است؟
جنس پرده آماده محدود نیست و با توجه به فروشگاه های مختلفی که در این زمینه فعال هستند می توانید جنس های مختلف پرده های آماده را مشاهده و خریداری کنید.
قیمت پرده آماده گران تر است یا پرده سفارشی؟
پرده سفارشی از پرده آماده گران تر است چرا که به طور خاص و سفارشی مطابق با ابعاد پنجره های شما دوخته می شود.
خرید پرده آماده راحت تر است یا پرده سفارشی؟
انواع مختلف پرده های آماده در فروشگاه های دکوراسیون داخلی موجود است و به همین دلیل خرید آن ها زمان زیادی نمی برد. در حالی که خرید پرده سفارشی فوری نیست و می تواند تا یک هفته زمان ببرد.